Ogłoszenia 15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15. 10. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej Bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 3. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Cywilizacja życia”. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Od kilku dni w Watykanie, aż do 29 października trwa poprzedzony rekolekcjami Synod Biskupów. Obejmuje on 370 delegatów z całego świata. Temat spotkania to ,,Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Dla dobra wspólnoty Kościoła, którą wszyscy tworzymy, otoczmy to spotkanie modlitwą o Dary Ducha Świętego. 
 5. W dniach 27-28 października odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne GPS dla kandydatów do bierzmowania z I rocznika (tj. 8 klasa SP) oraz dla tych osób, które są w II roku formacji, a nie uczestniczyły w rekolekcjach w zeszłym roku (tj. I klasa Szkoły Ponadpodstawowej). Rekolekcje będą się odbywać przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach w piątek od godz. 17.00 do 19.00, a w sobotę od 9.00 do 15.30. Zgody rodziców składamy do dzisiaj w zakrystii.
 6. W poniedziałek 16 października o godzinie 16.00 zapraszamy na różaniec i Mszę św. z intencją
  o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ (starego szpitala). Zapraszają siostry Franciszakanki.
 7. W poniedziałek 16 października o godz. 18.00 w Bazylice, na Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.
 8. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 10. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego.
 11. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 12. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę na 17.30 do bazyliki na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.
 13. Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2024 r. Można je nabyć po każdej Mszy Świętej. Mamy nadzieję, że taka akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem
  Bożym na co dzień.
 14. W tym tygodniu różaniec dla dorosłych i młodzieży poprowadzą następujące grupy: dziś w niedzielę Domowy Kościół, w poniedziałek Boża Paczka, we wtorek  Rycerze Kolumba, w środę Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga, w czwartek róże różańcowe, w piątek Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga w sobotę Szafarze,  w przyszłą niedzielę Domowy Kościół.
 15. Zapraszamy dzisiaj na koncert zespołu „3+1” o godz. 17.00 do Bazyliki z okazji dnia papieskiego pt. „Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”. W repertuarze utwory o Bożym miłosierdziu oparte na fragmentach z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej.
 16. W przyszła niedziele o godz. 17:00 zespół parafialny zaprasza na wieczornicę do Bazyliki  poświęconą Św. Janowi Pawłowi II z okazji tygodnia papieskiego.
 17. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum informuje, iż dzisiaj oraz 22 i 29 października po każdej Mszy św. przeprowadzona zostanie Akcja „Znicz”. Będzie można nabyć znicze rozprowadzane przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum
 18. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na film pt. „Ulmowie Błogosławiona Rodzina”, którego projekcja odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 12.00 w naszym kinie. Bilety wstępu w cenie 22 zł normalny, a 19 zł ulgowy.
 19. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski nasz parafianin. Odbędą się one w dniach od 3 do 5 listopada 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.
 20. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Misyjna. Wzorem lat ubiegłych przez cały dzień będzie można nabyć babeczki misyjne, z których dochód będzie przeznaczony na Sierociniec Centrum Dobrego Samarytanina w Tanzanii, pod opieką s. Rut i ks. Macieja Oparki
 21. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzym”.
 22. W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną Wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty. Po pierwsze – Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w WYPOMINKACH ROCZNYCH, które czytane w każdą Niedzielę roku są wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę roku w Bazylice przed mszą św. o godz. 9:00 oraz w Kościele gimnazjalnym przed mszą św. o godz. 10:00. Tradycyjnie składa się na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego ofiarę równą jednej intencji mszalnej. Po drugie – byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności zgłaszamy jego duszę na WYPOMINKI JEDNORAZOWE za dowolna ofiarę. Będziemy je czytać przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada o 17:45. Wypominki są świadectwem naszej wiary w zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie oraz znakiem więzi duchowej ze zmarłymi, bo w dniu śmierci życie Twoich wiernych o Panie, zmienia się ale się nie kończy. Wypominki można składać w zakrystii albo w biurze parafialnym.
 23. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Janina Pająk, + Andrzej Gierszewski, + Jadwiga Aleniak, Krystyna Richter, + Feliks Fydrych, + Stefania Zawisza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *