OGŁOSZENIA 18. 02. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18. 02. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W środę zapraszamy także do pieszego pielgrzymowania do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa oraz kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 18.30.
 4. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę na 17.30 do kościoła gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.
 5. W Piątek – po zakończonej Mszy św. o godz. 8.30 w Bazylice droga krzyżowa dla dorosłych oraz o godz. 15.15 w Kościele Gimnazjalnym; O godz. 17.00 droga krzyżowa dla dzieci w Kościele Gimnazjalnym. Droga krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.00 w Kościele Gimnazjalnym. Tradycyjnie po DK dla młodzieży będzie zbiorka do puszek na kolonie dla dzieci z Żytomierza na Ukrainie (w tym roku też odbędą się w Białogórze od 12 czerwca). W niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 6. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc (więcej informacji o projekcie na stronie Caritas Diecezji).
 7. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.
 8. W sobotę – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Dziękujemy O. Pawłowi za wygłoszone rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, dzisiaj na Mszach św. zbierane ofiary są przeznaczone dla Ojców Dominikanów.
 10. Od 19 do 22 lutego rozpoczynają się Rekolekcje dla szkół podstawowych nr 1 i 3. Otaczajmy już dzisiaj to dzieło Boże naszą modlitwą
 11. 11 marca, w 31-tą rocznicę ustanowienia naszej fary Bazyliką, o godz. 18.00, w naszej bazylice, ks. biskup Ryszard Kasyna naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z II roku formacji odbywać się będą w każdy piątek do 9 marca włącznie po drodze krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!
 12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wspierającym nasze inwestycje parafialne i wspierającym zaciągnięte zobowiązania finansowe. Ostatnia kolekta, była pionierska, bo przekroczyła wszystkie pozostałe. Wynosiła 9400,00 zł, plus 10 euro. Na konto z racji kolekty wpłacono jeszcze 20 zł. Serdeczne dziękujemy rodzinie, która po raz kolejny złożyła kwotę 1 tys. zł na kolektę inwestycyjną.
 13. Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 14. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Wojciech Suchocki. Wieczny odpoczynek…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *