Ogłoszenia 27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27. 08. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. Podczas zbiórki na pomoc dla Słowenii zebrano kwotę 3032,60, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zebrane środki wpłacono na konto Caritas.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
 4. Wtorek, 29 sierpnia – dzień odpustu – Msze św. w Bazylice z kazaniem o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00 i o godzinie 18.00. Jako przygotowanie do odpust dzisiaj na wszystkich Mszach świętych homilię głosi ks. Jerzy Sobota dyrektor „Domu Kapłana Seniora”.
 5. Dzisiaj, z okazji zbliżającego się odpustu, młodzież parafialna zaprasza po Mszach świętych na kiermasz różności: do nabycia ciasta, ciastka, babeczki, własnoręcznie wykonane przetwory owocowe, różańce, bransoletki, świeczki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rozwój i działalność grupy w zbliżającym się roku szkolnym. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.
 6. Zapraszamy na „X Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2023” do Kościoła Gimnazjalnego. Ostatni koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu: Marii Hilla (sopran) oraz Karol Hilla (organy) –  z Gdyni.  
 7. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 8. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
 10. w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 11. w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie;
 12. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 13. W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej o godz. 8.00.
 14.  Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 15.  Tegoroczna Msza św. w intencji pomordowanych w „Dolinie Śmierci” ze względu na prace archeologiczne i ekshumacyjne będzie sprawowana w kościele Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach, 4 września o g. 17.00, pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.
 16.  Msza św. przy pomniku Ułanów Pomorskich pod Krojantami zostanie odprawiona w niedzielę 3 września o godz. 12.00.
 17.  Jest do nabycia „Pielgrzym”.
 18.  W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kałuża i śp. Jerzy Szczepanski Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *