OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27. 08. 2023 r.
- Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
- Podczas zbiórki na pomoc dla Słowenii zebrano kwotę 3032,60, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zebrane środki wpłacono na konto Caritas.
- We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”.
- Wtorek, 29 sierpnia – dzień odpustu – Msze św. w Bazylice z kazaniem o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00 i o godzinie 18.00. Jako przygotowanie do odpust dzisiaj na wszystkich Mszach świętych homilię głosi ks. Jerzy Sobota dyrektor „Domu Kapłana Seniora”.
- Dzisiaj, z okazji zbliżającego się odpustu, młodzież parafialna zaprasza po Mszach świętych na kiermasz różności: do nabycia ciasta, ciastka, babeczki, własnoręcznie wykonane przetwory owocowe, różańce, bransoletki, świeczki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rozwój i działalność grupy w zbliżającym się roku szkolnym. Zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy.
- Zapraszamy na „X Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2023” do Kościoła Gimnazjalnego. Ostatni koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w wykonaniu: Marii Hilla (sopran) oraz Karol Hilla (organy) – z Gdyni.
- W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.
- W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.
- W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
- w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie;
- Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
- W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej o godz. 8.00.
- Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
- Tegoroczna Msza św. w intencji pomordowanych w „Dolinie Śmierci” ze względu na prace archeologiczne i ekshumacyjne będzie sprawowana w kościele Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach, 4 września o g. 17.00, pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja.
- Msza św. przy pomniku Ułanów Pomorskich pod Krojantami zostanie odprawiona w niedzielę 3 września o godz. 12.00.
- Jest do nabycia „Pielgrzym”.
- W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kałuża i śp. Jerzy Szczepanski Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
