OGŁOSZENIA 28. 01. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28. 01. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa do czwartku do godz. 8.00. Modlimy się w intencji naszej ojczyzny, miasta, rodzin, kapłanów, osoby konsekrowane.
 4. 31 stycznia w środę o g.11.00 zapraszamy do bazyliki na Msze Św. w intencji Ojczyzny i Miasta w 104 rocznice powrotu Chojnic do Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: a) w czwartek, w K. Gimnazjalnym od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych; b) w piątek, w K. Gimnazjalnym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; c) w sobotę, w Kościele Gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie; Od godz. 9.00 ks. Dominik odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, a ks. Karol odwiedzi swoich chorych 10 lutego również od godz. 9.00.
 6. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) dodatkowa Msza Św. w Bazylice o godz. 10:00 –  To okazja do wdzięczności i modlitwy w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii.
 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób z chorobami gardła. Po Mszach świętych o godz. 7.00 i 8.30 udzielimy specjalnego błogosławieństwa przy użyciu świec.
 8. 3 lutego w pierwszą sobotę, kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Jezusa Miłosiernego o godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i wyjście procesji różańcowej.
 9. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie każdego kapłana z błogosławieństwem podczas tegorocznych wizyt duszpasterskich, dziękujemy za każdą gościnę i dobre słowo oraz każdą ofiarę kolędową.
 11. Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na kolejne inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 12. Jest do nabycia no „Pielgrzym”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *