OGŁOSZENIA 21. 01. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21. 01. 2024 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. Franciszkanie Maryi i Domownicy Boga zapraszają w środę 24 stycznia o godz. 17.30 do Kościoła Gimnazjalnego na różaniec za miasto, rodziny, kapłanów, osoby konsekrowane.
 4. Od 27 stycznia (tj. sobota ) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, które poprowadzi Pani Anna Paula Szmeichel absolwentka Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Po każdej Mszy św. można jeszcze zapisać dzieci na powyższe darmowe warsztaty.
 5. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę w Kościele Gimnazjalnym. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
21. 1 NIEDZIELAUL. STRZELECKA
22. 1 PONIEDZIAŁEKUL. PIETRUSZKOWA, UL. ŚW. PIOTRA,
UL. BATOREGO
23. 1 WTOREKPL. JAGIELLOŃSKI
24. 1 ŚRODAUL. 31. STYCZNIA ( NR. NIEPARZYSTE), ORAZ
NR. PARZYSTE OD NR. 4-32.
25. 1 CZWARTEKUL. 31 STYCZNIA NR. 34, 36, 38
26. 1 PIĄTEKUL. 31 STYCZNIA NR. 40, 42, 44
27. 1  SOBOTAUL. 31 STYCZNIA NR. 46-52
 • Trwa kolęda w naszej parafii. Jako duszpasterze pragniemy odwiedzić Was, drodzy Parafianie, aby poprzez wspólną modlitwę dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo na 2024 rok. W soboty kolędowanie będziemy rozpoczynali o godz. 14.00, w niedziele o godz. 15.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. W razie niemożności przyjęcia „Kolędy” w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt z ks. Karolem w celu ustalenia dogodnego terminu. Plan kolęd:
 • W miesiącu styczniu ze względu na wizyty duszpasterskie biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
 • Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na kolektę inwestycyjną, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 • 27. 01. 2024 w sobotę jest nasz diecezjalny dzień Adoracyjny o powołania. Są to już ferie. Zapraszamy do Kościoła Gimnazjalnego, rano po Mszy św. o godz. 8.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, popołudniu o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich na Adorację w ciszy.
 •  27 stycznia w naszym mieście będziemy gościć relikwie rodziny Ulmów, już dzisiaj zapraszamy do peregrynacji tych relikwii, szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej naszej, w gablocie i broszurce którą roznosimy w ramach tegorocznej kolędy. Na to wydarzenie przygotowuje nas ks. Rafał Kulwikowski głosząc dzisiaj homilię, któremu serdecznie dziękujemy za czas posługi w naszej parafii i życzymy obfitości Bożych łask.
 • Za tydzień zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. koncelebrowaną przez kapłanów z naszego dekanatu o godzinie 14.00, z udziałem relikwii rodziny Ulmów i modlitwą w intencji rodzin naszej parafii i naszego dekanatu.
 •  Przypominamy, iż w zakrystii możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach.
 •  Jest do nabycia nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.
 •  W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Borowska, śp. Paweł Górny, śp. Kazimierz Łangowski, śp. Piotr Sikora Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *