Ogłoszenia 01.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01. 10. 2023 r.

 1. Aktualny numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na jej druk.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Domownicy Boga”, zapraszamy osoby chętne, które chciałby dołączyć do naszej wspólnoty i pogłębić swoją wiarę.
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz Nowennę do MB Pocieszenia po Mszy świętej o godz. 18:00.  
 4. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest w każdą sobotę. Rozpoczyna się zaraz po Mszy św. wieczornej i trwa ok. godziny. Podczas tej modlitwy jest obecny w konfesjonale kapłan, u którego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Niech ten czas będzie dla nas przygotowaniem do przeżywania niedzieli.
 5. Rozpoczynamy miesiąc październik, jest to miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe: dorosłych i młodzież w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci natomiast, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. W tym tygodniu różaniec dla dorosłych i młodzieży poprowadzą następujące grupy: dziś w niedzielę Zespół muzyczny,  w poniedziałek rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. , we wtorek  katecheci, w środę Rycerze Kolumba, w czwartek róże różańcowe, w piątek kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania, w sobotę Chór parafialny Lutnia  w przyszłą niedzielę Domowy Kościół
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w czwartek, w bazylice od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych; b) w piątek, w bazylice: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia zapraszamy młodzież dwóch roczników przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, na spowiedź, msze świętą wieczorną i spotkanie formacyjne. Po spotkaniu będziemy sprawdzać obecność.

c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie; Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 8.30.

 • W naszej parafii działa prężnie młodzieżowa wspólnota: „Boża Paczka”, która spotyka się w każdy poniedziałek. W programie wieczorna Msza św, później spotkanie w salkach parafialnych rozważamy Słowo Boże i wykonujemy piękne prace rękodzielnicze np. różańce. Osoby z klas 7 i 8 i starszych, chętne do bycia w tej grupie serdecznie zapraszamy na spotkanie. 
 • Wznawiamy zbiórkę plastikowych nakrętek, które przeznaczymy na rzecz potrzebujących, chorych dzieci. Nakrętki można przynosić do zakrystii obydwóch kościołów.
 • Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Pelplina w dniu 7 października w dzień Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy kochających św. różaniec. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 • Zapraszamy na koncert zespołu „3+1”, który się odbędzie 15 października 2023 r. o godz. 17.00
  w Bazylice z okazji dnia papieskiego pt. „Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”.
  W repertuarze utwory o Bożym miłosierdziu oparte na fragmentach z Dzienniczka św. Faustyny.
 • Za tydzień kolekta inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów zakończonych prac remontowych w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdą ofiarę, w tym te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 •  Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
 •  W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Drążkowski, śp. Marek Świderski, śp. Urszula Rożek, śp. Małgorzata Imbiorowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *